Wygodny, ciepły i lekki płaszcz kąpielowy to coś czego szuka wiele z nas. Szeroki wybór podomek i szlafroków sprawia, że ciężko jest się zdecydować na konkretny model. Dlatego też postanowiliśmy ułatwić ten wybór, dlatego poniżej przedstawiamy poszczególne modele i ich zalety.

Kobiece szlafroki i podomki, jak wybrać?

Duże znaczenie ma rodzaj materiału z jakiego szlafrok został wykonany, ponieważ każda tkanina ma swoje ściśle określone właściwości. Poniżej przedstawiamy Wam zalety dwóch najpopularniejszych materiałów jeśli chodzi o podomki.

  1. Modele bawełniane doskonale sprawdzą się w cieplejsze dni, można je również zakładać prosto po kąpieli, ponieważ posiadają one właściwości higroskopijne, dzięki czemu dobrze chłoną wodę. Ponadto materiał ten jest bardzo miły w dotyku i nie podrażnia skóry, dlatego mogą korzystać z niego również alergicy.
  2. Modele poliestrowe są niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu możemy je często prać bez obaw, że ulegną zniszczeniu. To ogromna zaleta, szczególnie, że poranniki to rodzaj odzieży, który należy często odświeżać. Co więcej materiał ten się nie gniecie i nie rozciąga, dzięki czemu zachowuje swój oryginalny kształt.

Z kapturem czy bez?

W naszym asortymencie mamy również modele szlafroków z kapturem, które doskonale nadają się dla osób zakładających je po kąpieli. Ponieważ osłoni on mokre włosy i zabezpieczy przed przewianiem.

Natomiast modele bez kaptura będą idealne na wiosnę i lato wtedy, gdy nie trzeba będzie chronić głowy przed zimnym powietrzem.

Cena

Kupując szlafroki i podomki należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał z jakiego zostały wykonane, ale również na cenę. Za lepszy model trzeba będzie zapłacić trochę więcej, ale będzie on bardziej wytrzymały. Tańsze modele najczęściej wykonane są z gorszych jakościowo materiałów, które często ulegają zniekształceniu i tracą swoją miękkość od prania.

Zakup podomki to inwestycja na kilka lat, która szybko się zwróci, dlatego nie warto na niej oszczędzać. Na naszej stronie można znaleźć szeroki wybór poranników w różnych wzorach i kolorach.