Jest ozdobnym, a równocześnie praktycznym element kobiecej garderoby. Szlafrok to rodzaj bielizny, który cieszy się dużą popularnością już od wielu lat. Jego współczesne wersje są bardziej uproszczone i pozbawione falban oraz bufiastych rękawów, ale nadal kojarzone z symbolem luksusu i wygody.

Czy tego typu bielizna to dobry pomysł na prezent?

Oczywiście, że tak, ten rodzaj odzieży ogrzeje ciało po kąpieli, zabezpieczy mokre włosy przed wiatrem, a równocześnie zapewni wygodę oraz komfort po całym dniu pracy. Ponadto podomki dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu można dopasować je do potrzeb obdarowywanej osoby.

Jak wybrać szlafrok na prezent?

Decydując się na tego typu podarunek, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, przede wszystkim należy sprawdzić, czy osoba, którą chcemy obdarować nie posiada już takiego modelu. Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniego rozmiaru, który należy dopasować do wzrostu oraz wagi danej osoby.

Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany szlafrok, do najpopularniejszych będą należały modele z bawełny, poliestru, frotte oraz satyny. Trzy pierwsze tkaniny doskonale sprawdzą się w chłodniejsze dni, a dzięki dobrym właściwościom higroskopijnym, można zakładać je bezpośrednio po kąpieli. Natomiast modele satynowe, sprawdzą się późną wiosną oraz latem i będą stanowić niezwykle elegancką ozdobę podkreślającą kształty.

Należy również pamiętać żeby dopasować kolor i wzór szlafroka do wieku oraz gustu obdarowywanej osoby. Jeśli dana kobieta lubi jaskrawe kolory, to najlepiej sprawdzą się odcienie różu, fioletu i turkusu, natomiast dla Pań, które wolą tradycyjne odcienie doskonale sprawdzą się modele białe, czarne, a także czerwone.

Prezent dla każdego

Szlafrok jako prezent jest dobry dla kobiety w każdym wieku, ponieważ jest ciepły, elegancki i bardzo wygodny. Można ogrzać się nim po kąpieli lub założyć na piżamę w chłodny wieczór, a dzięki temu, że dostępne są modele wiązane w pasie oraz zapinane na zamek, można taki porannik łatwo założyć i znaleźć odpowiedni do swoich potrzeb model.

Jak widać opisany wyżej rodzaj bielizny dobrze sprawdzi się bez względu na wiek i będzie doskonałym wyposażeniem każdej garderoby. Dlatego świetnie nadaje się jako prezent dla bliskiej osoby.